Radościoakumulator

Zwykły wpis

Radość dziś! Takie hasło jak z kampanii reklamowej. Potrzebuję go.

Przypominam sobie: nie zapomnij o radości.

Powodów jest tyle, ale tak wiele mi umyka w pośpiechu, w niepokoju, w przeżywaniu tego, co nie wyszło.

Wokół mnie jest trochę ludzi, którzy nie umieją się cieszyć, za to są mistrzami w zamartwianiu się i długim trawieniu porażek, krzywd. Łatwo się zarazić.
Ale we mnie w środku jest masa radości. Na dodatek mam obok siebie trzyletni radościoakumulator. Dobra, czasem się psuje, dostaje szału i wyje albo krzyczy. Ale najczęstszy powód awarii to właśnie niewspółuczestniczenie w Jej radości, entuzjazmie, chęci zabawy.

Radość dziś! Nie, jak skończę tłumaczenie, nie jak odpocznę, nie jak się wyśpię, nie jak odbijemy z finansowego dołka, nie jak Ania wyrośnie z jęczenia. Dziś!:) Tego i Wam życzę.

Reklamy

About lovespatient

Zakładam bloga już n-ty raz w moim nie aż tak długim życiu. Zawsze wtedy, gdy czuję się na tyle zakręcona, że ufam, że pisanie pomoże mi się odkręcić. Jak widać z faktu, że po jakimś czasie każdy zarzucam, chyba (trochę) pomaga.

2 responses »

  1. Życzę Ci abyś miała siłę żeby tak każdy dzień zaczynać 🙂 Przerażające jest to, że trzeba świadomie wybierać radość i kontrolować się żeby jej nie zgubić. W naszym narodowym DNA mamy zapisane narzekanie, umartwianie się, licytacje na zmartwienia – czasem tak ciężko od tego uciec… Tak więc dziś (nie jutro, nie kiedyś tam, tylko dziś!) wybierzmy radość 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s