Stres przedprzedszkolny

Zwykły wpis

Bardzo przeżywamy przedszkole Ani.

Wszyscy.

 

Ale przynajmniej jesteśmy tego świadomi i na ile potrafimy zostawiamy sobie na to miejsce. Ja postanowiłam ograniczyć zajęcia we wrześniu. Staramy się spędzać we trójkę jak najwięcej czasu i dużo się bawić w zabawy, które nas wszystkich odprężają: walki na poduszki itp.

Zdajemy sobie sprawę i widzimy wyraźnie, jak ciężką pracę Ania wykonuje w ostatnich dniach, żeby oswoić się z byciem w grupie, w nowym miejscu, z nowymi paniami. Jest bardzo chętna i stara się ogromnie, ale też widać, jak to Ją męczy. Po 2h zajęć adaptacyjnych niemal trzeba Ją nieść na rękach do domu, gdzie pada i śpi. Ale wstaje potem w dobrym humorze i chętnie mówi o przedszkolu, nazywa się „kotem przedszkolaczkiem” itp.

Wczoraj mi powiedziała: „Kotek sobie poradzi”.

I coraz bardziej jestem przekonana, że ma rację.

Ale nie znaczy to, że nastawiam się na brak problemów, spokój i natychmiastowy sukces w postaci „wzorowego przedszkolaka”, biegnącego do placówki z pieśnią na ustach.

Ufam. Ufam, że Ona zrobi, co będzie mogła, a my będziemy na tyle mądrzy i otwarci na Nią, że damy jej tyle wsparcia, ile potrzebuje. A jak będą problemy, to będziemy wiedzieli, co robić.

Dziś jeszcze nie wiem. Ale ufam.

A wszystkich, którzy chcą i mogą, proszę o modlitwę za nas, wsparcie i serdeczność:-) To naprawdę ważny czas i chcemy go dobrze przeżyć.

Reklamy

4 responses »

  1. Kasiu i Elu, skasowałam Wasze komentarze, ponieważ zupełnie nie wiażą się z treścią wpisu, a macie swoje namiary i możecie wyjaśnić sobie wspomniane sprawy osobiście, a nie publicznie na moim blogu. Dziękuję za zrozumienie.

  2. Też boję się przedszkola! Chyba bardziej niż córka. Wiem, że sobie poradzi, ale martwią mnie jej ostanie kłótnie z dziećmi, aczkolwiek myślę, że w większej grupie tak nie będzie. W obliczu przedszkola prowadzonego przez zakonnice boję się też fantazji córki, dziś w kuchni zmarł prezydent, w domu jest klątwa (córka nie wiem co to słowo oznacza), a po paru wiztach na placach zabaw nadużywa słów zamknij się, spadaj stąd i dziób na kłódkę 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s